Wnętrza skandynawskie coraz bardziej popularne

847
Miłe, jasne i modne aranżacje zrobione niewielkim nakładem środków przyciągają skutecznie naszą uwagę.

Odmień swoje mieszkanie
Ostatnimi czasy obserwujemy rosnącą popularność wnętrz skandynawskich. I nie jest to trend tylko dla właścicieli mieszkań w stanie deweloperskim. Szczególnie dobrym materiałem do przeróbek są mieszkania z aranżacją rodem z lat 80. Boazeria na ścianach i stare meble z odrobiną chęci mogą stać się modnymi elementami w stylu vintage. Kluczem do sukcesu jest zachowanie jasnej kolorystyki i nadanie wnętrzu lekkości. A nawet niewielkim nakładem środków pieniężnych odmienimy przestarzałe wyposażenie. Wnętrza w stylu skandynawskim możemy stworzyć samodzielnie lub z pomocą projektanta. Jeśli nasz zmysł estetyki kuleje lub brakuje nam czasu na potrzebne przeróbki poprośmy o pomoc doświadczonego architekta wnętrz, który odmieni każde mieszkanie.
Farba, drewno i gotowe!
Przeróbki w starym mieszkaniu będą polegały głównie na przemalowaniu elementów na inny, jasny kolor. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią jakość wykonywanych prac. Dążąc do stylu skandynawskiego możemy skończyć na niepotrzebnym kiczu. Dlatego bardzo ważna jest staranność i stosowanie materiałów najwyższej jakości. Nie wybierajmy środków tani i nieznanych marek. We wnętrzach urządzonych w tym stylu dominują neutralne, jasne barwy. Dlatego postawmy na szarości, biel i beże. Mocnym akcentem są elementy naturalnego drewna. Stare meble oczyszczamy dokładnie z farby i malujemy na nowo w białym kolorze. Podłogę warto pokryć matowym lakierem.
Oświetlenie blasku doda
Bardzo ważną kwestią we wnętrzach skandynawskich jest właściwe doświetlenie pomieszczeń. W tych aranżacjach rezygnujemy z firan na rzecz rolet. Okna muszą być maksymalnie odsłonięte i wpuszczać sporą dawkę naturalnego światła. Jeśli uwielbiamy zasłony wybierajmy lekkie modele wykonane z lnu. Oczywiście we wnętrzach nie może zabraknąć lamp. Idealnie w tego typu aranżacje wpisują się lampy szklane lub lekkie abażury. Nie warto przesadzać z ilością sztucznego światła bo po usunięciu firan dostaniemy odpowiednią jego dawkę z zewnątrz.
Jakie dodatki wybrać?
W żadnej aranżacji nie może zabraknąć dodatków. We wnętrzach skandynawskich idealnie spiszą się wszelkie elementy wykonane z naturalnych tkanin. Poduszki, narzutki wykonane z lnu lub bawełny to idealne elementy wpisujące się w ten wyjątkowy klimat. Mile widziane są wazony z kwiatami, ramki i świeczniki, które ocieplą każde pomieszczenie i dodadzą mu uroku. Ściany możemy też ozdobić antyramami z różnokolorowymi ilustracjami. Miłośnicy książek mogą nimi do woli zapełniać szafki, gdyż i ten element idealnie wpisze się w skandynawski klimat. Dodatki do takich aranżacji nie są drogie i możemy je zakupić w większości sklepów lub na targach staroci.