VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

854
Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów z klas II c T, III c T i IV c T. Nadzorowali ich nauczyciele pan Przemysław Lemczak i pan Jarosław Kołodziejski. Koordynatorem I etapu szkolnego był pan Krystian Wiśniewski a przewodniczącym wicedyrektor Jacek Mrozicki.

W 294 szkołach w całej Polsce, punktualnie o godzinie 11:00 uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie olimpijskich testów. W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedź na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej, przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk i technik spedytor.

Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do końca października. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zestawem pytań w I etapie, spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 1 grudnia. Po II etapie znany będzie skład finału, czyli ok. 50 najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zawalczą o olimpijskie podium podczas III etapu, 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Organizację olimpiady na ogólnopolską skalę umożliwia zaangażowanie sponsorów i fundatorów nagród. VIII edycję wspierają Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, JAS-FBG, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, Transics International, STILL Polska oraz Sponsorzy Srebrni: PKN Epal i DHL.