Bezpieczeństwo Wspólna Sprawa

607
 Przedstawiciele służb mundurowych: policjanci, strażacy powiatu tomaszowskiego i opoczyńskiego, leśnicy, przedstawiciel Stowarzyszenia Ułanów, wójt gminy sławno, właścicielka ośrodka hipoterapii zorganizowali dla maluchów z Tomaszowa i Opoczna spotkanie którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Maluchy z tomaszowskiego przedszkola Wyspa Szkrabów i Pierwszaki z Zespołu Szkól Prywatnych w Opocznie, zostały powitane przez wójta gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, który widząc radość dzieci obiecał im kolejne atrakcje na podległym terenie. Następnie właścicielka stadniny p. Janina Bogdańska, przybliżyła milusińskim zasady zachowania podczas zajęć z końmi, niespodzianką przygotowaną przez Panią Janinę była przejażdżka każdego z uczestników spotkania na koniu, ta część programu cieszyła się największym zainteresowaniem i radością.
 
 

 
Policjanci z Tomaszowa i Opoczna, omówili zasady bezpiecznego zachowania podczas różnych sytuacji, dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska radiowozu, następnie strażacy z PSP Opoczno i OSP Kamień poinformowali o potencjalnych zagrożeniach pożarowych spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą, dzieci były zachwycone zwiedzaniem wozów strażackich.
 


O ognisko z kiełbaskami zadbali Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 kl. I o profilu strażackim, na czele ze swoim nauczycielem Tomaszem Wachoniem. O zasadach zachowania w lesie mówił Mateusz Sarleja z Nadleśnictwa w Opocznie, na koniec dzieci poznały p. Marcina Szymańskiego ze Stowarzyszenia Ułanów im. mjr Hubala w Poświętnym, Pan Szymańśki w sposób niezwykle ciekawy zabrał najmłodszych w historyczną opowieść… o żołnierzach „na koniach”. Dzieci bardzo zadowolone wróciły do swoich szkół, obiecując że będą pamiętały o bezpieczeństwie.