Uczymy się Patriotyzmu

724
 
Występują kolejno: Karolina Ziętek (kl.5a), Anna Świnoga (kl.2s gimnazjum), Zuzanna Borowska (kl.6s), chór z ZS nr 4 oraz ponownie Anna Świnoga.
 
 
"Człowiek bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci" Norman Davies
11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości.

10 listopada 2015 roku w Zespole szkół nr 4 w Tomaszowie Maz. odbyły się obchody 97.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które były połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych gimnazjum.

 

 

Uroczystość szkolną rozpoczęto od części oficjalnej: wprowadzenia sztandaru szkoły i aktu ślubowania. Od tego momentu,najmłodsi uczniowie gimnazjum zostali przyjęci w poczet naszej szkolnej społeczności.
 
 
 
Następnie głos zabrała pani dyrektor Wacława Bąk, która skierowała słowa powitania do zaproszonych gości, uczniów i grona pedagogicznego oraz zaprosiła do obejrzenia montażu słowno-muzycznego pt. "Droga Polaków do wolności" przygotowanego przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Renaty Kołodziejczyk.
 
 
 
W czasie obejrzanego występu wszyscy zebrani przypomnieli sobie najważniejsze daty, wydarzenia historyczne, dzięki którym po 123 latach niewoli Polska odzyskała suwerenność i znalazła się na mapach Europy i świata.
 
 
 
W przedstawieniu trzej zaborcy oraz nasza Ojczyzna zostały uosobione, dzięki czemu mogliśmy zrozumieć, co przeżywali Polacy w czasach niewoli. Poprzez recytację wierszy oraz wykonanie pieśni patriotycznych przypomnieliśmy sobie te odległe czasy, heroiczną walkę naszych przodków, dzięki której obecnie możemy cieszyć się wolnością.