eSports WRC już dostępne w WRC 5

1093
Wydawca i dystrybutor gier wideo, Techland Wydawnictwo, WRC Promoter, Kylotonn Games oraz wiodąca na światowym rynku platforma sportów elektronicznych, ESL, z dumą prezentują szczegóły mistrzostw eSports WRC 2016, ogólnoświatowego turnieju w WRC 5, oficjalnej gry 2015 FIA World Rally Championship (WRC). To pierwszy raz, kiedy oficjalne sieciowe mistrzostwa eSportowe odbywają się równolegle z każdą rundą sezonu WRC 2016.
Turniej eSports WRC zbierze najlepszych kierowców WRC 5 i zacznie się wraz ze styczniowym Rallye Monte-Carlo, by skończyć w październiku wielkim finałem Wales Rally GB. Z jednej strony eSportowa społeczność czeka na kolejne wyzwania rajdowe, a z drugiej fani rajdów i WRC zawsze cieszą się każdą okazją do rywalizacji. eSports WRC to wirtualna przygoda, która pozwoli im poczuć się niczym prawdziwy kierowca WRC. To realne emocje oraz presja towarzyszące rywalizacji i wyścigom w najtrudniejszych warunkach!
 

 
Po 5 rundach kwalifikacyjnych (od Rallye Monte-Carlo do Vodafone Rally de Portugal), najlepsza 15 na każdej z platform weźmie udział w pierwszych półfinałach (Rally Italia Sardegna). Spośród nich wyłonionych zostanie 3 kierowców, którzy zapewnią sobie miejsce w wielkim finale podczas październikowego Wales Rally GB. Druga połowa sezonu będzie wyglądała identycznie: 5 rund kwalifikacyjnych oraz drugi półfinał. Na koniec, najlepsza 18 kierowców otrzyma zaproszenie na eSportowe finały Wales Rally GB. Właśnie podczas tej przedostatniej rundy sezonu WRC wyłoniony zostanie eSportowy mistrz WRC!
 

Rundy kwalifikacyjne oraz półfinały odbędą się na odcinkach specjalnych dostępnych wyłącznie w DLC. Gracze będą mogli na nich trenować do woli, zaraz po pobraniu. To idealny trening do rajdowego weekendu. Weekendy eSportowe to czterodniowa rywalizacja, od czwartku do niedzieli. Każdego dnia gracze będą mieli jednorazową szansę na osiągnięcie najlepszego czasu, który zakwalifikuje ich do weekendowego finału, gdzie 3 najlepszych kierowców (na każdej z platform) powalczy o półfinały.
 

 
Season pass zawiera 13 nowych wyścigów, po jednym dla każdego z rajdów oraz 3 samochody stworzone wyłącznie na potrzeby oficjalnej gry FIA World Rally Championship. Dodatkowa zawartość zostanie udostępniona pomiędzy grudniem 2015 a kwietniem 2016, w dwóch pakietach do pobrania.
WRC 5 na polskim rynku wydaje Techland, gra dostępna jest w wersjach na PC (99,90zł – nowa niższa cena), PlayStation 4 i Xbox One (249,90zł) oraz na starsze konsole – PlayStation 3 i Xbox 360 (189,90 zł).