Jak uzyskać wielowymiarowy kolor na włosach, który będzie wyglądał naturalnie?

2883

Wielowymiarowy kolor włosów, bazujący na refleksach, pasemkach i różnego rodzaju przejściach sprawia, że fryzura wygląda oryginalnie. Taka koloryzacja polecana jest kobietom z natury cienkimi włosami, ponieważ dodaje ona objętości. Z drugiej strony farbowanie typu 3D sprawdza się zarówno u młodych kobiet, jak i dojrzałych pań. Wielowymiarowa koloryzacja, mimo wielu korzyści, niesie ze sobą pewne ryzyko – jeśli jest źle wykonana i z zastosowaniem  nieprofesjonalnych kosmetyków wcale nie przyniesie licznych zalet. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby farbowanie 3D było profesjonalnie wykonane i jak samodzielnie utrwalić ten efekt.

Na czym polega farbowanie techniką 3D?

Koloryzacja w stylu 3D, jak wskazuje nazwa, bazuje na wielowymiarowości włosów. Ten rodzaj farbowania jest przeciwnością jednolitego i monotonnego koloru. Przeciwnie, wykorzystuje kilka odcieni w zbliżonej tonacji. Przykładem takiej koloryzacji jest np. sombre i bronde. Sombre to odmiana ombre, jednak ta metoda jest bardziej naturalna. Nie ma w niej widocznego przejścia między kolorami, ale przenikają się one wzajemnie, tworząc taflę wielowymiarowego koloru. Z kolei bronde to koloryzacja bazująca na odcieniach blond i brązach typu mokka. Istotą wielowymiarowej koloryzacji jest nadanie włosom oryginalnego efektu mieniących się włosów przy ich jednoczesnym naturalnym prezentowaniu się – a to jest najtrudniejsze.

Klucz do idealnie wielowymiarowych włosów

Jeśli chcesz uzyskać profesjonalny efekt wielowymiarowej fryzury, nie podejmuj się farbowania w domowych warunkach. Mimo, że na rynku kosmetycznym są farby do domowej koloryzacji, to nie są one dedykowane technice 3D. Oczywiście możesz samodzielnie pofarbować włosy, wykorzystując do tego dobre farby, np. te z L’Oreal Paris, jednak efekt nie będzie klarowny. Śmiało uzyskasz efekt ombre, sombre czy też refleksy i pasemka, ale dla wielowymiarowości najlepiej udaj się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Tylko oddając się w ręce fryzjera masz szansę uzyskać idealną wielowymiarowość na włosach. Głównie dzięki temu, że łatwiej jest komuś pofarbować włosy na tak wymagający zaangażowania sposób, niż zrobić to samemu. Z drugiej strony, renomowane salony fryzjerskie wykorzystują specjalne farby do profesjonalnego użytku. W przypadku wielowymiarowej koloryzacji jest to  Luo Color z L’Oreal Professionnel, dedykowany właśnie do tego typu farbowania włosów.

Pielęgnacja włosów koloryzowanych techniką 3D

Profesjonalne farbowanie włosów to jedna kwestia. Drugą, równie istotną, która powinna iść w parze z koloryzacją jest pielęgnacja nowej fryzury. Wielowymiarowy efekt na włosach wymaga specjalnej troski. To niezbędne, aby efekt utrzymał się naprawdę długo, a przy tym wyglądał naturalnie oraz jakbyś dopiero wyszła z salonu fryzjerskiego. Przestrzegając kilka zasad pielęgnacji włosów możesz cieszyć się zarówno długotrwałą intensywnością koloryzacji, jak i jej naturalnym prezentowaniem się.

  1. Do codziennej pielęgnacji wykorzystuj dobrej jakości produkty, które są dedykowane specjalnie do włosów farbowanych. Dzięki temu ochronisz kolor przed wypłukaniem się lub wyblaknięciem
  2. Zadbaj o to, aby chronić włosy przed słońcem. Promienie słoneczne mogą osłabić intensywność nadanego koloru, a przez to fryzura może wyglądać na wyblakłą.
  3. Delikatnie obchodź się ze swoimi włosami, szczególnie podczas stylizacji i ich codziennego mycia. To bardzo istotna kwestia, ponieważ zniszczone włosy nie będą prezentować się tak dobrze, jak w przypadku ich zdrowej kondycji.