Nowy radiowóz przekazano Komisariatowi Policji w Czerniewicach

938

Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman i jego zastępca mł. insp. Wojciech Tatar uczestniczyli w uroczystym przekazaniu nieoznakowanego radiowozu dla Komisariatu Policji w Czerniewicach.

 

Opel Corsa wykorzystywany będzie w codziennej służbie przez funkcjonariuszy. Zakup pojazdu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych oraz Komendy Głównej Policji.4 stycznia 2017 roku, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., odbyło się uroczyste przekazanie nowego nieoznakowanego radiowozu. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Wojciechem Tatarem – w obecności wójta gminy Czerniewice Andrzeja Bednarka, wójta gminy Lubochnia Tadeusza Jóźwika, wójta gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka, wójta gminy Żelechlinek Bogdana Kaczmarka- przekazał kluczyki do samochodu komendantowi Komisariatu w Czerniewicach podinp. Zbigniewowi Warczykowi. Pojazd poświęcony został przez Kapelana tomaszowskich policjantów – księdza Janusza Krama.

W trakcie uroczystości Komendant podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie i pomoc finansową co, jak podkreślił, niewątpliwie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Policjanci po raz kolejny mogli liczyć na pomoc ze strony Wójtów Gmin Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rzeczyca i Żelechlinek. Środki pozyskane ze sponsoringu pozwoliły także na zakup sprzętu informatycznego dla tomaszowskich policjantów.

Spotkanie było jednocześnie okazją do pogłębienia współpracy policji z władzami samorządowymi w zakresie profilaktyki i prewencji. Omówiono plany w zakresie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa niechronionych w szczególności dzieci, młodzieży i osób starszych.