3 powody, dla których warto wybrać kurs językowy za granicą

1322

Bez znajomości języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, w dzisiejszych czasach nie zdziałamy zbyt wiele. Język obcy jest nam potrzebny już niemal na co dzień. W pracy, kontaktach zawodowych i biznesowych, na uczelni i w szkole.

Do tego język angielski świetnie przydaje się podczas urlopu spędzanego za granicą lub gdy chcemy być na bieżąco, np. czytając anglojęzyczne wydawnictwa branżowe. Zatem bez języka obcego ani rusz. Nie jest tajemnicą, że najlepszym sposobem na podniesienie umiejętności językowych jest kurs językowy za granicą . Dlaczego naprawdę warto zdecydować się na taką formę nauki?

Po pierwsze, kurs językowy za granicą to nieustanna styczność z językiem obcym

Stały kontakt z językiem obcym to z pewnością najważniejsza zaleta zagranicznych kursów językowych. Wyjeżdżając poza granice kraju trochę żegnamy się z językiem polskim i jesteśmy w pewnym sensie „skazani” na język angielski. Jednak owo „skazanie” wyjdzie Ci tylko na dobre. Zapewne przyznasz, że w codziennych warunkach zazwyczaj trudno o sposobność do prowadzenia rozmów w języku angielskim i otoczenia się nim z każdej niemal strony. A takie rozmowy i przebywanie w anglojęzycznym środowisku to najlepszy sposób na oswojenie się z językiem i przełamanie bariery w mówieniu po angielsku. Często także, nawet jeśli taka sposobność się pojawi, nie starcza nam odwagi i pewności siebie, by prowadzić konwersację w języku angielskim. Potrzebujesz bodźca? Motywacji? Wystarczy, że wyjedziesz za granicę, a język obcy otoczy Cię z każdej strony.

Jednak sam wyjazd to nie wszystko. Potrzebny jest właściwe zorganizowany kurs. Dlaczego? Otóż zajęcia zmobilizują Cię do aktywności. Przebywanie w anglojęzycznym środowisku 24 godziny na dobę nie przyniesie żadnych rezultatów, jeśli nie będziesz wiedział, jak ten czas właściwie wykorzystać. Dlatego tak ważne jest, aby kurs językowy, który wybierzesz zakładał przede wszystkim intensywne zajęcia praktyczne z native speakerami.

Po drugie, zagraniczny kurs językowy to nie tylko nauka języka, lecz także znacznie więcej

To więcej to przede wszystkim poznawanie obcej kultury, historii i tradycji. Nauka języka obcego za granicą zyskuje zatem zupełnie inny wymiar. Język i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane. Niemożliwe jest zatem pełne poznanie i zrozumienie języka, bez poznania obcej kultury i zwyczajów. Oczywiście możesz stwierdzić, że odkrywanie obcej kultury jest możliwe i znacznie prostsze także na miejscu, np. z książek. Jednak z cała pewnością takie poznawanie kultury „od środka” jest czymś zdecydowanie ciekawszym, wręcz ekscytującym i na pewno trwale pozostającym w naszych głowach.

Po trzecie, kurs językowy za granicą to podróż, a jak wiadomo podróże kształcą i rozwijają

Jeśli zdecydujesz się na zagraniczny kurs języka angielskiego możesz spodziewać się nie tylko zdobycia nowych umiejętności językowych i większej swobody w komunikowaniu się w języku obcym, ale także osiągniesz z pewnością wiele innych korzyści. Taka zagraniczna podróż to z pewnością niecodzienne doświadczenie poszerzające horyzonty i rozwijające nasze wnętrze. Wybierając zagraniczny kurs językowy poznasz zapewne ciekawych ludzi, nowe, interesujące miejsca i obcą, intrygującą kulturę. Taka podróż to także rodzaj wypoczynku i chwilowa ucieczka od codziennych obowiązków i rutyny. Poza tym poznawanie tego, co nowe i obce, zwłaszcza na nierodzimym gruncie, uczy tolerancji, budzi ciekawość świata, pozwala na zdobycie większej pewności siebie i rozwój zdolności interpersonalnych.