Rzeźby zwierząt autorstwa uczniów ZSP nr 6 w warszawskim zoo!

670

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie ZSP Nr 5 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie rzeźbiarskim „Dotknij mojego świata”, którego organizatorem była Fundacja PANDA przy wsparciu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i Studia Kreatywnego SEVER. Młodzież pod opieką dr Marcina Mielczarka, nauczyciela rzeźby w Liceum Plastycznym, wykonała gipsowe rzeźby zwierząt żyjących w warszawskim zoo i zdobyła 6 z 11 nagród głównych przyznanych w tym konkursie. W rok później nagrodzone projekty wykorzystano do stworzenia ścieżki edukacyjnej dla niewidomych i słabowidzących osób zwiedzających warszawskie zoo. Jej utworzenie dofinansowano z funduszy WFOŚiGW w Warszawie i ścieżkę oddano do użytku w maju poprzedniego roku szkolnego. Na podstawie projektów naszych uczniów wykonano odlewy z brązu, które wyeksponowano przy wybiegach wybranych zwierząt. Każda z rzeźb posiada tabliczkę opisową z nakładką w alfabecie Braille’a.

Autorami nagrodzonych prac są: Aleksandra Pietraszek, Hubert Dulas – niedźwiedź; Natalia Dzwonkowska – tygrys; Karina Promny, Agata Milczarek – goryl; Joanna Goś, Nina Mianowska – nosorożec; Marzena Zapart, Marzena Leszczyńska – słoń; Beata Krześlak, Aleksandra Bałdyga –  rekin.

Gratulujemy uczniom pierwszych realizacji projektów rzeźbiarskich w brązie i życzymy dalszych sukcesów!!! Jesteśmy dumni z udziału w tak zaszczytnym projekcie.

Autor: ZSP Nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim