Kropla życia – wiosenne przebudzenie!

838

Krew może uratować komuś życie, a mamy jej na tyle dużo, że śmiało możemy się nią podzielić. 21 marca (wtorek) w pierwszy dzień wiosny, w godzinach 8:30-11:30 zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi w Punkcie Pobrań przy tomaszowskim Szpitalu (ul. Jana Pawła II 35).

Wygospodarujmy ten jeden dzień by oddać krew, która jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób, a jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. 21 marca. w godzinach 8:30-11:30 jako uzupełnienie akcji „Legalne Wagary”, odbędzie się zbiórka krwi w Punkcie Pobrań przy tomaszowskim Szpitalu, ul. Jana Pawła II 35.

Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi w tym dniu nie tylko ze względu na szczytny cel i gwarantowany dzień wolny od pracy, ale także ze względu na niespodzianki przygotowane przez firmy i instytucje zaangażowane w akcję.
Dzięki naszym partnerom, każdy z oddających krew ma szansę wybrać się w tym dniu m.in. na przebojowy koncert Ewy Farnej, dowolny seans filmowy w tomaszowskim kinie Helios, popływać w kompleksie basenowym hotelu Magellan czy zjeść najlepszą pizzę w mieście w Pizzerii Fiero. O odpowiednio wysoki poziom cukru zadba Cukiernia Mazurek, która przygotuje na tę okazję coś specjalnego dla wszystkich uczestników akcji, którzy dzięki uprzejmości Urzędu Miasta będą mogli również zwiedzić bezpłatnie tomaszowskie muzeum, Skansen Rzeki Pilicy i Groty Nagórzyckie. Tak więc wagary nie muszą pozostać tylko wspomnieniem czasów szkolnych.

Akcja organizowana we współpracy z klubem HDK PCK „Kropla Życia” działającym przy Oddziale Rejonowym PCK w Tomaszowie Mazowieckim.

Możesz oddać krew, jeśli:
•    jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów
•    w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała
•    w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
•    w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byłeś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Jak przygotować się do oddania krwi?
•    zjedz lekki posiłek przed oddaniem krwi
•    pij dużo soków owocowych i wody (przynajmniej litr płynów)
•    unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania
•    miej przy sobie dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość ze zdjęciem

Ogranicz palenie! (Wstrzymaj się przynajmniej godzinę) i unikaj tłustego jedzenia. Przynajmniej 24 h przez oddaniem krwi nie spożywaj alkoholu.

Autor Urząd Miasta