Inauguracja sezonu policji konnej

787

1 maja 2017r służbę w terenie rozpoczęły patrole konne Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim, które będą kontrolować głównie tereny zielone województwa łódzkiego.

1 maja można było spotkać patrol konny na terenie parku im. Piłsudskiego w Łodzi, gdzie jak co roku mieszkańcy miasta spędzali wolny czas. Głównym zadaniem patroli konnych jest pilnowanie ładu i porządku na terenie parku oraz terenach do niego przyległych.

W Zespole Konnym Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach służy obecnie 7 koni. Jest to formacja funkcjonująca przez cały rok. Od kilku lat konie wykorzystywane są również do pełnienia służby na terenie całego województwa łódzkiego. Patrole konne na co dzień pełnią służbę, tak jak inni policjanci. Przede wszystkim patrolują miasto, ale też biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych jak np. mecze, koncerty czy festyny. Koń pozostaje w służbie zazwyczaj do 18 roku życia. Później idzie na zasłużoną emeryturę i najczęściej  trafia do swojego policyjnego partnera lub do kogoś innego, kto jest mu w stanie zapewnić odpowiednie warunki.

Autor KPP Tomaszów Mazowiecki