Pijani kierowcy wiozą śmierć

765

Nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego . Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Dzięki takim postawom eliminujemy potencjalnych drogowych zabójców.

5 maja o godzinie 21:00 w Świńsku, policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu łódź wschód, mężczyzna kierował skodą, miał w organizmie 0,5 promila

Tego samego dnia o godzinie 19:20, na ulicy Stolarskiej policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Tomaszowa, który kierował oplem zafirą, mężczyźnie alkotest wykazał 1,6 promila.

6 maja około godziny 9:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, iż na ulicy Ludwikowskiej porusza się „wężykiem” fiat cc, według informacji pojazd miał jechać z dużą prędkością. Policjanci zauważyli zaparkowanego fiata i kierującego który zataczając się próbował odejść od auta. Mundurowi zatrzymali podejrzewanego. 57-letni mieszkaniec Tomaszowa został zbadany na zawartość alkoholu, miał ponad 2,8 w organizmie. Jak się okazało pijany kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Noc spędził w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

6 maja w Annowie gmina Czerniewice, 51-letni mężczyzna, kierując motorowerem, stracił panowanie nad nim i wywrócił się. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu, miał 2,4 promila. Kierującemu jednośladem udzielono pomocy medycznej, nie wymagał hospitalizacji. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

7 maja o godzinie 0:50, policjanci otrzymali informację, iż od strony Smardzewic w kierunku Tomaszowa jedzie całą szerokością jezdni vw golf. Policjanci zauważyli go na ulicy Wodnej, dali sygnały do zatrzymania się. Kierujący pojazdem zatrzymał golfa, następnie przesiadł się na fotel pasażera. 53-letni mieszkaniec Tomaszowa, miał w organizmie 1,3 promila. Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz czeka go sprawa w sądzie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

7 maja o godzinie 16:30, w gminie Żelechlinek woj. łódzkie doszło do zdarzenia drogowego, w którym na prostym odcinku drogi, kierujący oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, następnie dachował. Na miejscu policjanci zastali trzech obywateli Ukrainy w wieku 40, 44 i 32 lat. Najmłodszy z nich z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, natomiast pozostali trafili do policyjnego aresztu. Trójka podróżników była pijana, alkotest wykazał u nich podobny wynik: 1,5 promila. Policjanci ustalają który z nich kierował pojazdem. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa.

7 maja o godzinie 18:50, w Żelechlinku mieszkaniec powiatu tomaszowskiego zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierującemu. 43-letniemu kierującemu daewoo alkotest wykazał 2,8 promila. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Autor KPP Tomaszów Mazowiecki