Forum Trzeźwości: spotkanie z Lechem Dyblikiem

719

10 maja w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Tkacz” odbył się wieczór poetycko – muzyczny połączony ze spotkaniem z Panem Lechem Dyblikiem – znanym polskim aktorem, który sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces”, „Wiedźmin” oraz „Świat według Kiepskich”. Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”, a w 2012 roku „Dwa brzegi”.

Pierwsza część spotkania to wycieczka w sentymentalny świat poezji śpiewanej zaprezentowana przez Grupę Poetycko – Muzyczną „Na Trzeźwo” działającą przy Stowarzyszeniu Abstynenckim AZYL. Tym razem grupa zachwyciła widzów zupełnie nowym repertuarem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Zgromadzona na sali liczna publiczność entuzjastycznie przyjęła nowe piosenki oraz nowych wykonawców.

Kolejnym punktem programu było spotkanie ze wspomnianym już wcześniej Lechem Dyblikiem, który opowiedział zebranym o swoim życiu, przezwyciężaniu trudności na jakie w nim trafił, a w końcu o swojej wierze. Całe spotkanie przeplatane było pięknymi wykonaniami ballad rosyjskich, nie tylko tych więziennych.

Nastrój tego spotkania i wynikające z niego przesłanie na długo pozostanie tematem rozważań wielu osób w nim uczestniczących.

Środowy wieczór w „Tkaczu” był kolejnym ze spotkań z zaplanowanych w ramach Tomaszowskiego Forum Trzeźwości 2017. Na kolejne zapraszamy już w piątek o godzinie 18.00 do O.K. „Tkacz”. Tym razem widzowie będą mieli okazję obejrzeć monodram pt.: „Korkociąg” w wykonaniu Janusza Dziubałtowskiego oraz grupę muzyczną Bielas i Marynarze Łodzi.

Autor Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego