Mieszkanie plus. Znamy wyniki ankiet

1044

Ponad 300 osób złożyło ankiety w sprawie rządowego programu Mieszkanie Plus. Budynki wielorodzinne powstaną przy ul. Barlickiego. W poniedziałek wyniki ankiet przedstawił prezydent Marcin Witko.

Od 28 kwietnia do 10 maja zainteresowane osoby mogły składać ankiety dot. deklaracji przystąpienia do programu. Zebrane informacje będą przydatne przy opracowaniu koncepcji wdrażania programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia. Pozwolą opracować produkt zgody z oczekiwaniami zainteresowanych osób.

W poniedziałek (22 maja) prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko podczas konferencji prasowej przedstawił wyniki ankiet.

Mieszkanie Plus to propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Program skierowany jest do osób, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania. W Tomaszowie Mazowieckim ma powstać 138 lokali mieszkalnych: jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych, a także 132 miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu na poziomie zero. Mieszkania powstaną przy ul. Barlickiego 18/22.

W sposób szczególny program Mieszkanie Plus ma za zadanie poprawić sytuację młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Realizacja programu to nie tylko realne wsparcie dla średniozamożnych rodzin, ale też silny impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki.

Przypomnijmy, że w październiku ur. władze Tomaszowa Mazowieckiego i BGK Nieruchomości S.A. podpisały list intencyjny w sprawie realizacji programu w naszym mieście.

Autor Urząd Miasta