Nieskuteczny GKS wraca bez punktu

805

Pomimo sporej przewagi drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała wyjazdowy mecz 7. kolejki 2 ligi ze Zniczem Pruszków 1:2 (0:0). Nasz zespół stworzył sobie w tym spotkaniu sytuacji na 2-3 spotkania, ale wygrywa ten, kto trafia do siatki.

Tymczasem to Mateuszowi Stryjewskiemu ze Znicza wyszedł w 62. minucie strzał życia z około 30 metrów w samo okienko bramki Arkadiusza Moczadło. Dość szybko wyrównaliśmy po kontrze Bartłomieja Bartosiaka i Marcina Garucha i trafieniu tego ostatniego. Niestety dwanaście minut później jedna z nielicznych wizyt w naszym polu karnym zawodników z Pruszkowa zakończyła się golem Kamila Włodyki, który dostał „prezent” pod nogi i nie miał problemu z trafieniem do siatki.

To opis samych goli, natomiast już w pierwszej połowie dobrych sytuacji nie wykorzystali chociażby Dawid Flaszka, debiutujący w naszych barwach Paweł Wojowski, Adrian Klepczyński, Łukasz Pietroń czy Patryk Janasik, który trafił w poprzeczkę. W drugiej odsłonie już na początku gola powinien zdobyć Pietroń po podaniu Flaszki, następnie próbowali Piotr Giel, Bartosiak, Emile Thiakane czy w samej końcówce Klepczyński. Gwoli ścisłości należy dodać, że pewne zagrożenie stwarzali także pruszkowianie, ale nie były to tak dobre sytuacje.

Po meczu w Pruszkowie bełchatowianie spadli na 5. miejsce w ligowej tabeli a do trzeciego GKS Jastrzębie tracą już pięć punktów.

W następnej kolejce 2 ligi drużyna PGE GKS Bełchatów zmierzy się na własnym stadionie z Legionovią Legionowo. To spotkanie rozpocznie się w sobotę 9 września o godz. 18 i nie można sobie w nim pozwolić na stratę punktów!

Znicz Pruszków 2:1 PGE GKS Bełchatów
Mateusz Stryjewski 62., Kamil Włodyka 78. – Marcin Garuch 66.

Znicz: 1. Michał Olczak – 20. Paweł Tarnowski, 9. Konrad Budek, 6. Piotr Klepczarek, 5. Michał Michalak – 14. Mateusz Stryjewski (77’, 16. Eryk Sobków), 10. Maciej Machalski (70’, 22. Patryk Czarnowski), 4. Daniel Dybiec, 11. Marcin Smoliński, 7. Kamil Włodyka – 13. Patryk Kubicki (85’, 15. Rafał Włodarczyk).

GKS: Arkadiusz Moczadło – Mikołaj Bociek (28’ Marcin Garuch), Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Paweł Wojowski (88’ Marcin Ryszka) – Patryk Rachwał, Patryk Janasik – Bartłomiej Bartosiak, Dawid Flaszka, Łukasz Pietroń (67’ Robert Chwastek) – Piotr Giel (54’ Émile Thiakane).

żółte kartki: Budek, Włodyka – Bociek, Kendzia, Thiakane.