Dodatkowe policyjne patrole

568

10 tys. złotych tomaszowskie starostwo przekaże na realizację dodatkowych policyjnych patroli. Porozumienie ze starostą tomaszowskim Mirosławem Kuklińskim podpisał Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim- insp. Szymon Herman. To już kolejny rok współpracy lokalnych samorządów z Policją. Służby ponadnormatywne będą organizowane z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim – insp. Szymon Herman podpisał porozumienie ze starostą tomaszowskim – Panem Mirosławem Kuklińskim. Dotyczy ono dodatkowych patroli policyjnych i na ten cel starosta przeznaczył 10 tys. złotych.

Dodatkowe policyjne patrole będą organizowane przede wszystkim w weekendy, w miejscach najbardziej zagrożonych oraz z uwzględnieniem oczekiwań społecznych. Patrole te będą wykorzystywane również do zabezpieczania różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie powiatu tomaszowskiego.

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu odgrywa bardzo ważną rolę w rozmowach z lokalną społecznością. To właśnie z nim każdy może się na bieżąco kontaktować. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji „Moja Komenda”. To właśnie dzięki niej kontakt z dzielnicowym jest bardzo łatwy i rzeczywiście mieszkańcy często korzystają z tego narzędzia. Wszystko to ma realny wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki