Bezbramkowy remis GKS-u z liderem

815
Po dość ciekawym przebiegu meczu drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na wyjeździe z Wartą Poznań 0:0. Punkt z liderem rozgrywek należy docenić, ale po raz kolejny brak skuteczności przyczynił się do tego, że „Brunatni” nie zdobyli ponownie kompletu punktów.

Już w pierwszej minucie Marcin Garuch mógł pokonać bramkarza gospodarzy, ale przegrał z nim pojedynek sam na sam. Kilkanaście minut później podobną sytuację miał Piotr Giel, ale golkiper Warty go powstrzymał. To był dobry fragment gry bełchatowian, którzy nie pozwalali na wiele poznaniakom.

Około 25. minuty po zagraniu Emile Thiakane ze skrzydła nikt nie zdołał wpakować piłki do siatki. W odpowiedzi, po stracie piłki w środkowej strefie, Warta przeprowadziła kontrę, która ostatecznie zakończyła się strzałem głową w słupek.

Bramka dla PGE GKS mogła wpaść po pół godzinie po kolejnym starciu sam na sam z bramkarzem Piotra Giela. Dziś nasz napastnik nie miał jednak dnia. Po chwili uderzenie dobrze dysponowanego dziś Marcina Ryszki sprytnie przedłużył Emil Thiakane, ale futbolówkę spod poprzeczki świetnie wybronił Adrian Lis.

Druga połowa nie przyniosła już tylu sytuacji, walka toczyła się od szesnastki do szesnastki. Oba zespoły robiły zmiany, które jednak nie przełożyły się na konkretne akcje pod bramkami. Trzeba przyznać, że w tej części to Warta była bliższa pokonania „Brunatnych”. W 78. minucie jeden z zawodników gospodarzy uderzył głową prosto w dobrze ustawionego Pawła Lenarcika. Nasz bramkarz okazał się bohaterem ostatniej akcji, kiedy to po ciężkim na gorąco do oceny rzucie karnym, świetnie wybronił w 92. minucie strzał z jedenastu metrów Przemysława Kity.

Warta Poznań – PGE GKS Bełchatów 0:0

Warta: 1. Adrian Lis – 24. Mateusz Wypych, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 14. Radosław Jasiński (46, 18. Przemysław Kita) – 8. Karol Żmijewski (62, 6. Nikodem Fiedosewicz), 17. Artur Marciniak, 23. Bartosz Kalupa (70, 13. Adrian Szynka), 20. Adrian Cierpka, 3. Jakub Kiełb (76, 21. Adrian Chopcia) – 16. Hubert  Antkowiak

PGE GKS: Paweł Lenarcik – Patryk Janasik, Filip Kendzia, Mikołaj Bociek, Paweł Wojowski – Marcin Garuch (66 Michał Ciarkowski), Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka (76 Robert Chwastek), Émile Thiakane (90 Łukasz Pietroń) – Piotr Giel.
żółte kartki: Kalupa – Ryszka

Fot. Adrian Mielczarski

Źródło: www.gksbelchatow.com