Pijany kierowca wyeliminowany

393

68-latek kierujący mazdą miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany dzięki czujności żołnierzy. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat więzienia.

21 listopada 2017r o godzinie 15.15 dyżurny tomaszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości kierowcy. Zgłaszającymi byli żołnierze, którzy na drodze w Bukowie zwrócili uwagę na jadącą przed nimi mazdę. Pojazd poruszał się całą szerokością jezdni, często zmieniając prędkość. Żołnierze wyprzedzili mazdę zmuszając kierowcę do zatrzymania się i wezwali policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rokicinach. Zastali trzech mężczyzn próbujących nie dopuścić 68-latka kierującego mazdą do dalszej jazdy. Kierujący został przebany na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,3 promila alkoholu w organizmie. Pijany kierowca został przewieziony do komendy policji. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli auto 68-latka. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze to śmiertelne zagrożenie. Dlatego gratulujemy żołnierzom zdecydowanej postawy. Udaremnili oni dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu nie doszło do tragedii na drodze.

Źródło: KPP