Odblaskowe Święta w Ujeździe

929

Tradycyjnie już w okresie jesienno – zimowym tomaszowscy policjanci szczególnie koncentrują się na bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Powód jest oczywisty. Szybko zapada zmrok, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, ubrani w ciemną odzież, nie są widoczni dla kierowców. Dlatego po raz kolejny policjanci promowali noszenie odblasków. W akcję włączył się Wójt gminy Ujazd p. Artur Pawlak który ufundował odblaski i razem z policjantami rozdawał je na Placu Targowym.

Akcje profilaktyczne najskuteczniejsze są wtedy kiedy przeprowadza się je wśród mieszkańców w ich codziennym środowisku. Stąd pomysł na akcję pn.: „ Odblaskowe Święta” która promowała noszenie odblasków wśród mieszkańców Gminy Ujazd i Powiatu Tomaszowskiego. 18 grudnia na Placu Targowym w Ujeździe. Policjanci z Komedy Powiatowej w Tomaszowie Maz. i Komisariatu w Rokicinach razem z fundatorem odblasków p. Arturem Pawlakiem rozdawali mieszkańcom gminy Ujazd, te bardzo ważne elementy związane z bezpieczeństwem.

Elementy odblaskowe zapewniają bezpieczeństwo, pieszym i rowerzystom, poruszającym się na drogach po zmroku. Posiadanie choć jednego odblasku podczas wieczornych spacerów sprawia, że kierowca pojazdu mechanicznego jest w stanie zauważyć pieszego już z odległości 150 m. Akcja była strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza teraz kiedy dni są krótkie i szybko robi się ciemno. Podobne inicjatywy o zbliżonej formule odbędą się już po Nowym Roku.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki