Zniżki od renomowanych ubezpieczycieli

566

Wybierając ubezpieczenie, warto postawić na ofertę najkorzystniejszą w relacji zarówno do możliwości finansowych, jak i do potrzeb. Jeśli potrzebne jest pojedyncze, proste ubezpieczenie np. OC auta, najlepiej skorzystać z najtańszej opcji. W przypadku planowania szerszej ochrony ubezpieczeniowej, obejmującej wiele elementów, należy najpierw dokładniej poznać rynek i dopiero wybrać konkretny pakiet usług.

Sposoby na obniżenie kosztów ubezpieczeń

Najlepsze nie jest wbrew pozorom szukanie najtańszych ofert, lecz tych, które pokrywają potrzeby i są przy tym oferowane w najkorzystniejszej cenie w porównaniu do zakresu ochrony. Jednym z podstawowych sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia np. komunikacyjnego jest zakup usługi razem z innym pakietem, np. majątkowym lub wypadkowym. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią dać nawet do 20% zniżki na pewne produkty w sytuacji, kiedy są one połączone z innymi, pochodzącymi z ich oferty. Czasem można obniżyć koszt samego OC auta, wykupując dodatkowe ubezpieczenie Assistance lub np. ochronę szyb w pojeździe.

Innym sposobem na uzyskanie korzystnych zniżek w ubezpieczeniach komunikacyjnych jest np. ubezpieczenie kilku pojazdów w tej samej firmie lub wykupienie polisy z kimś, kto już wypracował korzystne zniżki. Warto wtedy skorzystać z dobrego kalkulatora do wyliczania kosztów usług ubezpieczeniowych, odstępnego np. na stronie https://wygodnie.pl/ i poszukać takiego pakietu ze zniżkami, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

W sytuacji, kiedy chce się ubezpieczyć nie tylko auto, ale także majątek (nieruchomości i ruchomości, firmę, zdrowie lub życie swoje czy najbliższych), warto sięgnąć po oferty największych towarzystw, które oferując szeroki zakres usług. Będą one w stanie zaoferować wybrane z nich w ramach jednego, korzystnego cenowo pakietu, który może objąć nie tylko wyżej wymienione elementy, ale też ubezpieczenie turystyczne lub od utraty pracy, czy dochodów. Portal Wygodnie.pl daje możliwość szybkiego i wygodnego wyszukania najkorzystniejszych produktów finansowych.