Jak ozdobić wnętrze, w którym rządzi piękno i pielęgnacja?

679

Co mamy na myśli, pisząc o miejscach , w których rządzi piękno oraz pielęgnacja? Są to rzecz jasna salony fryzjerskie oraz kosmetyczne, a także gabinety SPA i odnowy biologicznej. W tego typu przestrzeniach zdecydowanie częściej bywają kobiety, choć i panowie coraz chętniej je odwiedzają. Warto sprawdzić zatem, jak tego typu przybytki powinny być udekorowane. Co polecają specjaliści z branży aranżacji wnętrz?

Warto zadbać o detale!

Okazuje się, że w tym przypadku ważne są detale, te drobne na pozór, lecz niezwykle znaczące elementy, dzięki którym przestrzeń sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. O czym mowa? Na pewno dużym powodzeniem cieszą się wszelkie dekoracyjne elementy związane z kwiatami. Rzecz jasna świetnym rozwiązaniem będzie zwyczajne postawienie na stoliku czy parapecie wazonu z kwiatami, jednak i innego typu rozwiązania świetnie się tu sprawdza. Mamy tu na myśli głównie naścienne ozdoby.

Na przykład w sklepie www.fototap.pl/fototapety właściciele różnego typu salonów piękności coraz częściej wybierają obrazy przedstawiające zachwycające kwiaty. Mogą to być rzecz jasna bardzo klasyczne, sprawdzone od lat ujęcia, jak najbardziej można jednak również wybrać coś na wskroś nowoczesnego – chociażby szalenie modne ostatnio orchidee w ujęciu trójwymiarowym.

Gdy w grę chodzą gabinety urody, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także fototapety. Niezwykle często stosuje się tutaj modele utrzymane w klimacie glamour, one bowiem w sposób szalenie interesujący i bardzo niebanalny sprawiają, że nawet urządzone ze sporą dawką prostoty wnętrze zyskuje zupełnie nową jakość.

Niekiedy stawia się w tego typu miejscach na minimalizm i najwyższa dawkę elegancji. W takim przypadku zdecydowanie poleca się zastosowanie monochromatycznych, bardzo prostych ozdób, one bowiem podkreślą charakter wnętrza. Jeżeli zaś chodzi o kolorystykę, połączenie bieli ze złotem, czerni ze złotem lub też szarości z delikatnym, pudrowym różem okaże się być rozwiązaniem znakomitym.

Nie tylko ozdoby naścienne się liczą!

Oczywiście należy w szczególny sposób zadbać o to, by dekoracje naścienne prezentowały najwyższa jakość wykonania. Nie należy jednak zapominać o możliwości zaaranżowania we wnętrzu zupełnie innego typu ozdób. Bardzo dobrze będą się komponowały na przykład parawany pokojowe. W dawnych czasach ich zadaniem była ochrona domowników przez dającymi się we znaki przeciągami, dziś jednak nie to jest ich funkcją. Stawia się je na danej przestrzeni między innymi po to, by ozdobić przestrzeń dokoła, nadającej niezwykłego blasku. Nie pominiemy rzecz jasna milczeniem także funkcji typowo praktycznej. Okazuje się bowiem, że ich zadaniem jest wyznaczenie poszczególnych stref na danej przestrzeni.

W salonach piękności jest to o tyle istotne, że bardzo często istnieje potrzeba odgrodzenia fragmentów pomieszczenia przeznaczonych dla klientek od tej, które pozostaje dla personelu. Z tego właśnie powodu coraz częściej stosowane są tu właśnie parawany. W miejscach, gdzie należy się przebierać, tego typu rozwiązanie także bez problemu się sprawdza.

Ile to kosztuje, czyli czy za stylowe ozdoby trzeba dużo zapłacić?

Wielu osobom wydaje się, że za tego typu dekoracje trzeba zapłacić bardzo wiele. Na szczęście jednak nie jest to prawda. Rosnąca stale konkurencja i chęć projektantów, by tworzyć ozdoby na każdą kieszeń – to tylko niektóre z powodów, które zadecydowały o tym, że  najwyższa jakość wykonania dekoracji idzie w parze z szalenie przystępnymi cenami. To właśnie dlatego prestiżowe, stylowe i elegancie wnętrza mogą być dziś udekorowane za naprawdę niewielkie pieniądze.

W jakich klimatach ozdabia się dziś zwykle salony piękności?

Okazuje się, że w tej sytuacji mamy do czynienia z kilkoma różnymi typami rozwiązań. Coraz częściej spotykamy na przykład salony fryzjerskie czy kosmetyczne, w których rządzą klimaty vintage. W takim przypadku meble wykonane są z palet, natomiast ozdoby są relatywnie proste, lecz bardzo interesujące. W grę wchodzą chociażby obrazy z zabawnymi hasłami czy też charakterystycznymi printami (na przykład stare butelki z coca-colą, stylowe motocykle czy też pin- up girls).

Kobiety będące klientkami salonów piękności bardzo sobie chwalą również te miejsca, w których króluje elegancja pod znakiem glamour. W tym przypadku mamy do czynienia z charakterystyczną kolorystyka najczęściej pojawia się bowiem złoto w połączeniu z bielą lub też czernią, nie brak także pełnych uroku fioletów oraz ujmującego różu. Jest elegancko i bardzo kobieto, a stylizację uzupełniają najczęściej lampy z kryształków.

Jeśli natomiast w grę wchodzą ozdoby naścienne w stylu shabby chic, przyznać trzeba, że ich także w gabinetach piękności zdecydowanie nie brakuje. Jest szalenie kobieco i delikatnie, postarzane meble bielone są połączone z uroczymi obrazami w eleganckich ramach (mogą pojawiać się tu chociażby motywy florystyczne). Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach, gdy do wyboru mamy tak wiele stylowych dekoracji, gustowne urządzenie salonu piękności nie jest wcale trudną sztuką. Pamiętać jednak należy, aby mieć na to wnętrze pomysł!