Simonas Paulius piłkarzem Widzewa

908
27-letni reprezentant Litwy w poniedziałek podpisał dwuletną umowę z klubem z al. Piłsudskiego.

Simonas Paulius to środkowy pomocnik, który ostatnio był zawodnikiem Żalgirisu Kowno. W obecnym sezonie (rozgrywki na Litwie toczą się w systemie wiosna – jesień) wystąpił we wszystkich osiemnastu spotkaniach swojego zespołu. Według oficjalnych statystyk A Lygi spędził na boisku najwięcej minut spośród wszystkich zawodników Żalgirisu (1598, czyli średnio prawie 89 na mecz). Wcześniej przez sześć lat występował w łotewskim FK Ventspils, z którym zdobył dwa mistrzostwa i dwa krajowe puchary.

W maju 2016 roku Paulius zadebiutował w reprezentacji Litwy. Od tego czasu rozegrał w kadrze dziewięć meczów. W czerwcu tego roku mierzył się z przygotowującymi się do mistrzostw świata Polakami. W przegranym 0:4 spotkaniu spędził na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie 57 minut jako jeden z dwóch defensywnych pomocników.

27-letni zawodnik związał się z Widzewem dwuletnim kontraktem, zakładającym możliwość jego przedłużenia. We wtorek Paulius dołączy do szykujących się do pierwszego meczu ligowego w nowym sezonie piłkarzy Widzewa.

Źródło: www.widzew.com