Dni Otwartych Funduszy Europejskich na pl. Kościuszki. Wystąpią Samokhin Band i IRA

779

Autor: Urząd Miasta

Koncerty zespołów IRA i Samokhin Band odbędą się w niedzielę 12 maja na pl. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Impreza zostanie zorganizowana w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Początek o godz. 16.

Wydarzenie zorganizowane pod hasłem „15 lat Polski w Unii Europejskiej” rozpocznie się o godz. 16 na pl. Tadeusza Kościuszki. W centrum Tomaszowa Mazowieckiego będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Zorganizowane zostaną warsztaty, pokoje zagadek, strefy innowacji, konkursy oraz zabawy sportowe z koszykarkami Widzewa Łódź, które na co dzień występują w Energa Basket Lidze Kobiet. Nie zabraknie również tomaszowskich akcentów m.in. stoisk Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Na scenie od około godz. 19.30 usłyszeć będzie można Samokhin Band. To łódzka grupa wykonująca ciekawe mariaże jazzu, rocka, funky, nawet z domieszką folku.  Zaraz po nich estradę przejmie IRA z wokalem Artura Gadowskiego. Cała Polska już od ponad dwudziestu lat śpiewa ich kawałki, wspominając tylko „Parę chwil”, „Nie daj mi odejść” czy „Ona jest ze snu”.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera. Imprezy z koncertami gwiazd w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zaplanowano również na 10 maja w Łowiczu i dzień później w Zduńskiej Woli.