„I Ty zostaniesz Mistrzem” – tak było

620

Autor: Urząd Miasta

23 i 24 stycznia w Areny Lodowej pod hasłem „I Ty zostaniesz Mistrzem” odbyły się łyżwiarskie Ogólnopolskie Zawody Dzieci organizowane wspólnie przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Tomaszowskie Centrum Sportu.

Do zawodów zgłosiło się 281 zawodników z 21 klubów z całej Polski. Zawodnicy walczyli o Puchary Marszałka Województwa Łódzkiego oraz medale. Ogólnopolskie Zawody Dzieci dla startujących były także szansą na zdobycie najlepszych wyników na świecie ocenianych według międzynarodowego rankingu Speed Skating Results.

Na pierwszym miejscu tego rankingu w swojej kategorii wiekowej znalazła się 12-letnia tomaszowianka – Lena Węglarska – zawodniczka z KS Pilicy.

Impreza odbyła się bez udziału publiczności Zawody okazały się być rekordowe pod względem liczby wyświetleń na kanale YouTube. Podczas dwóch dni zawodów aż 7 tys. internautów śledziło biegi najzdolniejszych młodych panczenistów. Retransmisja zawodów jest dostępna na kanale YouTube Areny Lodowej.