Zainteresowanie wystawą poświęconą Witoldowi Pileckiemu

115

Autor: Starostwo Powiatowe

W środę, 19 maja 2021 roku, wystawę zewnętrzną pt. „Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”, która znajduje się przed siedzibą Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, której patronem jest Witold Pilecki,  obejrzała młodzież z Katolickiej Szkoły im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej 95/97, wraz z nauczycielami, Kamilą Dębiec i Andrzejem Popłońskim.

Nauczyciele ekspozycję poświęconą płk. Witoldowi Pileckiemu wykorzystali do przeprowadzenia krótkiej lekcji historii. Uczniowie zapalili też znicz pod tablicą upamiętniającą patrona oraz obejrzeli film pt. „Upiór”, będący krótkim rysem biograficznym Stanisława Jaworskiego, ps. „Upiór”, Żołnierza Wyklętego związanego z Tomaszowem.

Paweł Zysiak – instruktor PCAS-u, opowiedział o kulisach powstawania filmu, szczegółach technicznych, których można się nauczyć i poznać na zajęciach sekcji filmowej i animacji.

Na zdjęciu: zwiedzanie wystawy poświęconej Witoldowi Pileckiemu, patronowi Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w  Tomaszowie Mazowieckim przez uczniów i nauczycieli z Katolickiej Szkoły w Tomaszowie Mazowieckim

Na zakończenie goście wpisali się do Kroniki, poświęconej wydarzeniom związanym z patronem. Wystawa jest związana z rocznicami majowymi dotyczącymi ważnych dat w życiorysie płk. Witolda Pileckiego, 13-tym maja, na który w tym roku przypada 120. rocznica jego urodzin i 25-tym maja – 73. rocznicą jego śmierci.

Dorota Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej zaprasza nauczycieli i uczniów do zapoznania się z ekspozycją, jak też do obejrzenia filmu.