Pierwszy dzwonek w tomaszowskich szkołach

526

Autor: Urząd Miasta

Uczniowie wrócili do szkół po wakacyjnej przerwie. Dziś, 1 września odbywały się uroczyste apele z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023. W Tomaszowie w szkołach zarządzanych przez miasto naukę rozpoczęło ponad 6 tys. uczniów (4714 w szkołach, 1293 w przedszkolach) w 259 oddziałach, w tym w 53 oddziałach przedszkoli publicznych i w 206 oddziałach w szkołach podstawowych.

Prezydent Marcin Witko uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Z tej okazji prezydent życzył uczniom samych sukcesów i dobrego roku szkolnego. Życzenia otrzymali również nauczyciele, a dotyczyły one wytrwałości i cierpliwości w dostarczaniu wiedzy. Z kolei rodzicom prezydent przekazał życzenia największej z możliwych satysfakcji z osiągnięć ich pociech.

Warto zaznaczyć, że miasto pozyskało dodatkowe wsparcie finansowe ze źródeł zewnętrznych na realizację zadań oświatowych, które wyniosło 5 642 850, 94 zł. Z pozyskanych środków w ramach rozwijania szkolnej infrastruktury w placówkach powstały m.in. kolejne innowacyjne pracownie dydaktyczne pn. „Laboratoria przyszłości”, zakupiono również pomoce naukowe i zaplanowano dodatkowe zajęcia dydaktyczne.

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przeprowadzono także szereg inwestycji w obszarze infrastruktury miejskiej oświaty. Wkrótce zostaną oddane do użytku dwa nowe boiska szkolne, a kolejne zostało zmodernizowane. A wszystko to po to, aby zapewnić jak najlepsze warunki edukacyjne uczniom i nauczycielom tomaszowskich placówek.