„Uwolnić Poly” w kinach już 2 grudnia. To fantastyczny prezent na Mikołajki!

200

„Uwolnić Poly” to mądra, pełna przygód historia z morałem, która dzieje się w latach 60. XX wieku. To opowieść o tym, jak ważne w życiu są: przyjaźń, akceptacja siebie nawzajem i wolność. To produkcja, którą reżyser Nicolas Vanier potraktował wyjątkowo osobiście. Jako jedno ze swoich najważniejszych zawodowych wyzwań.

Reżyser o „Uwolnić Poly”

– O nakręceniu „Uwolnić Poly” myślałem od lat. Jako dziecko byłem wielkim fanem książek Cecile Aubry. Czytałem je wiele razy i zawsze mnie wzruszały. One ukształtowały moją wrażliwość i światopogląd. „Uwolnić Poly” nie straciła nic na swojej aktualności – przyznał w jednym z wywiadów reżyser Nicolas Vanier.
Twórca „Uwolnić Poly” zwrócił jeszcze uwagę na walory edukacyjne filmu. – Wiem, że nie zmienię świata i nie uczynię go lepszym. Ale mam nadzieję, że „Uwolnić Poly” przynajmniej niektórym otworzy oczy, np. na cierpienie maltretowanych zwierząt – dodał Vanier.


„Uwolnić Poly” uczy szacunku

W jedną z głównych ról w „Uwolnić Poly” wcielił się Francois Cluzet, wybitny aktor, znany z takich produkcji, jak np.: „Francuski pocałunek”, „Olivier, Olivier”, „W potrzasku”, czy „Nietykalni”. Również on jest zdania, że „Uwolnić Poly” to pozycja obowiązkowa, zwłaszcza dla młodych i wrażliwych osób.

– Chciałbym, aby ten film zobaczyły dzieci i młodzież na całym świecie. To bardzo mądra i nadal aktualna historia. Uczy szacunku do siebie nawzajem i do zwierząt. Cieszę się, że mogłem zagrać w tym filmie. Dla mnie to była wyjątkowa przygoda – zauważył aktor, który w „Uwolnić Poly” zagrał pana Victora.


O FILMIE:

„Uwolnić Poly” to opowieść, której bohaterką jest 10-letnia Cecile (w tej roli Elisa de Lambert), która wraz z mamą (Julie Gayet) powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się wyobcowana w nowym miejscu, ma ogromne trudności w znalezieniu nowych przyjaciół. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest szczególnie zachwycona cyrkowymi zwierzakami. Jej serce kradnie Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach.
Wkrótce wychodzi na jaw, że gburowaty właściciel cyrku (Patrick Timsit) bardzo źle traktuje biednego Poly. Cecile postanawia dać nowemu przyjacielowi wolność. Z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora (Francois Cluzet) wykrada kucyka.
Reżyseria:Nicolas Vanier („Bella i Sebastian”, „Chłopiec z chmur”, „Szkoła życia”) W filmie zagrali, m. in: Julie Gayet („Skazana”, „Mój najlepszy przyjaciel”, „Bez śladów”), Francois Cluzet („Nietykalni”, „Nie mów nikomu”, „Francuski pocałunek”, „Czekolada”), Patrick Timsit („Na tropie Marsupilami”, „Dalida. Skazana na miłość“, „Indianin w Paryżu”).

Dystrybutorem „Uwolnić Poly” jest Monolith Films.