Półfinały turnieju Młodego Mechanika

242

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Ponad 10 tys. uczniów szkół średnich uczestniczyło w półfinałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się 10 marca podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu.
Gorąca atmosfera, pozytywna energia i ogromna motywacja do zdobywania wiedzy – tak można podsumować półfinały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W samo południe 10 marca ponad 10 500 młodych ludzi – 5268 dwuosobowych drużyn uczniowskich – jednocześnie rozpoczęło rozwiązywanie online testów kwalifikujących do udziału w finałach Mistrzostw, które odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce.
W ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki o godzinie 12:00 odbyły się eliminacje XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody mechanik, Młody mechanik motocyklowy, Młody lakiernik i Elektromobilni. Do eliminacji przystąpiło siedem dwuosobowych drużyn z klas o różnych profilach nauczania w tym technik informatyk i technik mechanik pod opieką  nauczycieli Pani Iwony Poganowskiej i Pana Jacka Mrozickiego oraz Pana Mariusza Dołowca. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy online. Czekamy na wyniki.

Koordynatorem i organizatorem konkursu w szkole jest Pan Jacek Mrozicki.