W „dziesiątce” zgłębiali wiedzę o liczbie Pi

450

Autor: Urząd Miasta

Wszyscy znają liczbę Pi. Wiedzą, jakie cyfry znajdują się na dwóch kolejnych miejscach po przecinku. Ale co jest dalej? Wiedzę tę w ostatnich dniach zgłębiali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim.

Dzięki pomysłowości nauczycielki matematyki, Lucyny Błońskiej, liczba Pi stała się bohaterką lekcji, zabaw i konkursów. Przeprowadzony został konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III, których zadaniem było stworzenie portretu Ludolfiny. Starsi mogli wykazać się swoimi talentami matematyczno-literackimi tworząc konkursowy „Pi-emat”.

  Była nauka i zabawa, którą w dniu 14 marca zakończyła próba pobicia rekordu Polski w rozwinięciu jak najdłuższego łańcucha liczby Pi. Społeczność uczniowska wraz z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami sponsorów oraz zaproszonymi seniorami stworzyła żywy łańcuch prezentując kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W próbie uczestniczyły 663 osoby, tworząc łańcuch o długości 284 m.

Zgodnie z wytycznymi całe wydarzenie zostało sfilmowane, a nagranie będzie podstawą do weryfikacji naszego wyniku przez Biuro Rekordów. Już wkrótce uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, czy zostali Rekordzistami Polski!