Inauguracja VII edycji „Zdolny uczeń – świetny student”

92

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

W dniu 4 grudnia grupa 11 uczniów z klasy 2a wzięła udział w uroczystej inauguracji VII edycji programu „Zdolny uczeń – świetny student” na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Wizyta rozpoczęła się od założenia kart bibliotecznych, poznania regulaminu i zasad korzystania z biblioteki Wydziału. W kolejnym etapie spotkań uczniowie i uczennice wzięli aktywny udział w warsztacie „Sztuka prezentacji i wystąpienia publicznego”.

Poznali sposoby na wzmocnienie prezentacji oraz nauczyli się, jak stosować mowę ciała. Dzięki warsztatowym wystąpieniom przed dopiero co poznanymi licealistami i nauczycielami z innych miast nasi uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i nabyli pewności siebie w czasie prezentacji.

Jeszcze nie są studentami, ale już mogą poczuć się jak członkowie społeczności akademickiej. Uzdolnieni licealiści spotkali się ze swoimi mentorami, pracownikami akademickimi, aby ustalić harmonogram i zasady współpracy na najbliższe tygodnie.

Celem programu jest poszerzanie pasji i zainteresowań uczniów szkół średnich poprzez ich indywidualne, cykliczne konsultacje z nauczycielami akademickimi UŁ oraz udział w wybranych zajęciach, badaniach i seminariach dla młodych badaczy, prowadzonych na uczelni.

Program umożliwia uczniom korzystanie z wiedzy i doświadczenia pracowników naukowych, którzy inspirują i zachęcają ich do bardziej kreatywnego działania. Uczniowie wrócili szczęśliwi i zmotywowani do efektywnej pracy nad sobą i swoimi zainteresowaniami.

Nad realizacją programu czuwa Anna Podskok, nauczyciel matematyki.