„Witajcie w Naszej Bajce”

96

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 12 stało się organizowanie Dnia Otwartego dla przyszłych uczniów, przedszkolaków i ich rodziców. Celem takiego spotkania jest przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej placówki, pokazanie zaplecza naukowego i sportowego, a tym samym zachęcenie do nauki w murach naszej szkoły.

Tegoroczny Dzień Otwarty odbył się 23 lutego i przebiegał pod hasłem: „Witajcie w naszej bajce”, zaczerpniętym z książki Jana Brzechwy. Szkoła zamieniła się w baśniową Akademię pana Kleksa, którą mali goście wspólnie z rodzicami odkrywali, poznawali i podziwiali. Nie zabrakło świetnej zabawy, ponieważ na przybyłych czekały różnorodne atrakcje. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia przedstawienia „Muchy Samochwały” przygotowanego przez zespół teatralny „Gadu-gadu”. Później dzieci miały okazję zobaczyć nietypowe zajęcia otwarte na pływalni oraz uczestniczyć w zabawach sportowych. Po nich nasi goście udali się na zwiedzanie klas lekcyjnych, w których odbywały się ciekawe pokazy i zajęcia edukacyjne. Dzieci, między innymi, miały możliwość zabawy na wirtualnym „magicznym dywanie”, wzięcia udziału w lekcji kleksografii, obejrzenia interesujących doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii czy wykonania „ptaka – dziwaka”. Mogły także pobawić się z językiem angielskim na tablicy interaktywnej, założyć gogle VR oraz obejrzeć pokaz możliwości robota Photon i pracy drukarki 3D. Atrakcji było o wiele więcej. Mali goście, wykonując kolejne zadania, zdobywali piegi i jako nagrodę odbierali drobne upominki. Rodzice oraz przyszli uczniowie i wychowankowie przedszkola mogli przekonać się, że nasza szkoła ma wiele do zaoferowania, a pobyt w murach „dwunastki” to nie tylko nauka, ale także dobra zabawa.

Koordynatorkami tegorocznego Dnia Otwartego były nauczycielki – Aleksandra Filip i Jowita Grzeszczyszyn, a w pracę w jego przygotowanie włączyło się całe grono pedagogiczne.

Rodzicom, przyszłym uczniom i przedszkolakom dziękujemy za przybycie, wspólnie spędzony czas i zapraszamy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.