Zapraszamy na kolejne zawody do Bogusławic

85

W dniach 17-19.05.24 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Zawody Międzynarodowe w Powożeniu Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

16.05.24 w czwartek zawodnicy zostaną zapoznani z planem obiektu. W piątek odbędą się konkursy ujeżdżenia oraz w sobotę maraton.

W niedzielę zawodnicy będą zmagać się w konkursie zręczności powożenia, następnie ok godz. 15 nastąpi ceremonia dekoracji uczestników.

Celem przedsięwzięcia jest sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego.

W czasie całych zawodów dostępny będzie duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, pizzę, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita).

Otwarta będzie strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck – lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

Do dyspozycji oddano profesjonalne pole do Minigolfa oferującego 12 torów wraz z pełna infrastrukturą. W niedzielę 19 maja odbędą się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm.  

Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety.

Przejazd i pomiar czasu kończą się po pokonaniu trasy przejazdu i przekroczeniu linii mety.

W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostaną zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024 którego finał odbędzie się podczas wydarzenia Hubertus 2024 w dniu 19 października.

Przewidziano również możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i inne dmuchańce oraz oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych. Celem współcześnie rozgrywanych konkursów powożenia jest sprawdzenie wartości użytkowej, wytrzymałości, dzielności, temperamentu i charakteru koni. Konkursy te mają również na celu kultywowanie tradycji powożenia jako istotnego elementu kultury narodowej.

Przedsięwzięcie kierowane jest do wszystkich miłośników koni oraz ogólnopolskiej publiczności. Międzynarodowa ranga zawodów skupia bardzo liczną publiczność oraz przyczynia się do olbrzymiej promocji jeździectwa.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Łączny oraz Burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www.stadoboguslawice.com.pl