Mały przedpokój – jak urządzić?

581

Zdawałoby się, że niewielkie przestrzenie nie pozostawiają nam zbyt wielu możliwości aranżacyjnych. Nic bardziej mylnego! Działaj sprytnie i dowiedz się, jak urządzić mały przedpokój.

Choć mówi się, że to salon jest sercem domu, przedpokój także nie pozostaje bez znaczenia. W końcu jest to pierwsze miejsce, z którym mają styczność odwiedzający nas goście. Jak widać, nie bez powodu projektanci wnętrz od lat powtarzają, że zarówno przedpokój jak i hol stanowią swego rodzaju wizytówkę domu. Nie czekaj i zobacz, jak urządzić niewielki przedpokój.

Jak urządzić mały przedpokój?

Postaw na jasne ściany

Mały przedpokój będzie się wydawał jeszcze bardziej mały, jeśli nie wpuścimy do niego odrobiny światła. Jak optycznie powiększyć małe pomieszczenie? Wystarczy zdecydować się na jasne kolory ścian, które same w sobie już sprawią, że przestrzeń optycznie się powiększy. Oczywiście możemy zdecydować się na przykład na fototapety, ale w dość ciasnych miejscach nie warto z nimi przesadzać, bowiem te stłumią całą aranżację i sprawią wrażenie, że w przedpokoju jest jeszcze ciaśniej, niż w rzeczywistości.

Wybierz pojemne szafy

Choć prawdą jest, że mały przedpokój jest miejscem, gdzie nie można pozwolić sobie na niektóre meble to mitem okazuje się twierdzenie, iż niewielka przestrzeń całkowicie ogranicza nasze aranżacyjne możliwości. Jest to nieprawda, bowiem wystarczy zdecydować się na sprytne rozwiązania, aby otrzymać zarówno stylowy, jak i funkcjonalny przedpokój. Pomogą nam w tym pojemne i zarazem designerskie szafy przesuwne, między innymi takie jak te, które znajdziemy pod adresem https://www.meble-cezar.pl/pl/c/Szafy-przesuwne-dwudrzwiowe/109

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Nie zapominajmy, że oświetlenie w każdej aranżacji odgrywa niebagatelną rolę.Aby sprawić wrażenie, że nasz przedpokój jest większy niż w rzeczywistości, warto zdecydować się na oświetlenie LED lub halogeny. Co więcej, jeśli barwa oświetlenia dobrana zgodnie z kolorystyką ścian i ogólnym charakterem aranżacji naszego przedpokoju pożegnamy dotychczas ciasny i przytłaczający przedpokój, a zyskamy spójną, stylową i jednocześnie optycznie powiększoną przestrzeń.