ASTER Mistrzem Świata

770
Na Mistrzostwa przyjechało ok. 2000 uczestników z 22 krajów, a zawody trwały od świtu do późnej nocy. Tancerze z Tomaszowa Mazowieckiego (15) i Opoczna (13) wystartowali w ponad 50 kategoriach: 9 tanecznych i 2 wiekowych podzielonych dodatkowo na solo, duety, mini formacje i formacje i w 37 z nich uplasowali się w Finale. Ciężka praca od początku roku, a zwłaszcza w trakcie ostatnich trzech miesięcy (aż ok. 150 godzin treningu) przyniosły niespodziewane i jakże radosne efekty. Klub sportowy ASTER zdobył tytuły Mistrzów Świata w kategoriach Mini Formacji Youth Funky i Formacji Juniorów Disco Dance.

Doskonałą technikę i prezencję pokazali również Dagmara Mączyńska i Bartłomiej Debiec, którzy wytańczyli dwa tytuły Mistrzów Świata w kategoriach Disco Dance i Disco Dance Freestyle Duetów Youth. Srebro wywalczone zostało aż 9 razy przez Mini Formację Funky Juniorów, Formację Funky Juniorów, Formację Disco Dance Freestyle Juniorów.

I Wicemistrzami Świata zostali również Katarzyna Ogłuszka i Przemysław Bodio w kategorii Disco Dance Duety Juniorów, Paulinę Pietruszczak i Annę Rydz w kategorii Belly Dance Duety Juniorów, Bartłomieja Dębca w kategoriach Disco Dance i Dance Show Solo Youth oraz Karolinę Mąkosz w kategorii Belly Dance Solo Youth. II Wicemistrzostwo Świata wywalczyły Mini Formacje Disco Dance i Fantasy Youth, duety Dagmara Mączyńska i Monika Dorocińska w kategorii Funky Youth, Dagmara Mączyńska i Bartłomiej Dębiec w kategorii Dance Show Youth, Katarzyna Ogłuszka i Przemysław Bodio w kategorii Disco Freestyle Juniorów oraz Paula Jaciubek i Dominika Kuśmierz w kategorii Funky Juniorów.

Na podium stanęli również soliści Dagmara Mączyńska w kategorii Disco Freestyle, Bartłomiej Dębiec w tej samej kategorii tylko wśród chłopców. Wiele było jeszcze IV, V i VI miejsc o czym można przeczytać na stronie www.asterklub.pl. Wrażenia z wyjazdu na długo pozostaną w pamięci dzieci, które mieszkały w przepięknym ośrodku nad morzem z wieloma innymi atrakcjami jak baseny czy trampoliny na których można było potrenować skoki,
a których tak bardzo brakuje zespołowi na sali treningowej.

Cały pobyt dopisywała nam piękna pogoda, więc każdą wolną chwilę, niestety było ich niewiele, staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać na odpoczynek i nabranie sił na następną kategorię w zawodach. Dzień Dziecka przyniósł nam wiele radości, tego dnia spełniło się marzenie obu grup – młodszej i starszej – wywalczyły tytuły Mistrzów Świata,
a Formacja Disco Dance okazała się wręcz bezkonkurencyjna i odebrała osobiste gratulacje od jurorów. Było ciężko – zwłaszcza, że był to nasz ostatni występ na Mistrzostwach ale resztką sił wszyscy tancerze dali z siebie wszystko. Bezbłędnie zatańczona choreografia z pełną dynamiką i uśmiechem wzbudziła taki podziw publiczności i jurorów, że zaraz po zejściu z parkietu wiadomo było, że mamy Złoto.

Od początku roku w grupie juniorów z Tomaszowa i Opoczna założyliśmy sobie jeden cel – zdobycie tytułu Mistrzów Polski, a później Mistrzów Świata. Marzenie to i wspólny cel spowodował, że pomimo wielu przeszkód – jak choćby brak pieniędzy, kontuzje czy dojazdy tancerzy z Tomaszowa do Opoczna czy z Opoczna do Tomaszowa były do pokonania. Rodzice tancerzy wspólnie poszukiwali środków na wyjazd i udało się. Po ogłoszeniu werdyktów okrzykom radości i śpiewom nie było końca, marzenie i nasz cel zostały spełnione a wielki wysiłek i poświęcenie – nagrodzone. Nareszcie można było spokojnie wypocząć.

Poza sukcesem tanecznym, jaki odnieśliśmy udało nam się pokonać barierę miast z których pochodzimy, staliśmy się jedną wielką rodziną a zgranie się grupy spowodowało widoczną jedność na scenie. Technika i prezentacja zespołu zostały ocenione przez sędziów jako bardzo wysokie, a znajome zespoły gratulowały nam dużego postępu w ciągu ostatniego roku. Brak nam jedynie wyszkolenia akrobatycznego, wynikającego z braku sprzętu do treningów. Przydałaby się ścieżka do gimnastyki artystycznej lub duża trampolina aby wzbogacić nabyte już umiejętności i za rok przywieźć złoto w kategoriach Disco Dance Freestyle, Dance Show lub Fantasy, gdzie akrobatyka jest na pierwszym miejscu.

Spełnienie marzeń nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc życzliwych nam osób dzięki którym tancerze mogli godnie reprezentować Polskę i region. Dlatego też z całego serca pragniemy złożyć podziękowania dla:
– Urzędu Gminy w Opocznie
– Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
– Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim
– Ceramiki Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim
– Opoczno S. A.
– Zakładom Włókienniczym TOMTEX z Tomaszowa
– ZUH „Wojciechowski” z Opoczna
– Piekarni „Jaciubek” z Opoczna