Rozśpiewana Jesień

747
W kinie „Włókniarz” przywitano jesień piosenkami i przedstawieniami słowno-muzycznymi w wykonaniu osób niepełnosprawnych z całej Polski. Mimo, że pogoda za oknem daleka była od przysłowiowej „polskiej, złotej jesieni”, to uczestnicy III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Muzycznej Osób Niepełnosprawnych sprawili, że w czwartek (2 października) jesień w Tomaszowie rozprysła barwami radości, przyjaźni i dobrej zabawy.

Uczestnicy konkursu wykonali piosenki z podkładami muzycznymi lub z akompaniamentem na żywo. Nie zabrakło spektakli muzycznych. W niektórych prezentacjach brali udział również opiekunowie grup.

Jury oceniało przede wszystkim poziom artystyczny wykonań oraz wkład pracy, jaki wnieśli uczestnicy przeglądu w wykonanie spektakli czy utworów. Na podium zwycięzcy stanęły Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) z Szydłowca. Natomiast Środowiskowy Dom Samopomocy z Tomaszowa Mazowieckiego wywalczył miejsce drugie. Tuż za nim uczestnicy WTZ z ul. Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim zdobyli miejsce trzecie.

„Tu nie chodzi o to, aby zdobywać nagrody, ale chodzi o to, aby uczestnicy mogli przekazać, co potrafią, jak pięknie śpiewają, jak pięknie bawią się na scenie.” – o celach organizowania imprez z udziałem osób niepełnosprawnych powiedziała kierownik WTZ z ul. Farbiarskiej Krystyna Jaros.

Organizatorem III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Rozśpiewana Jesień” były WTZ przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim.