Ekipa Jacka Nawrockiego lepsza w derbach regionu

692
 Zespół gości po rozegranych trzech meczach nie zdołał zdobyć jeszcze punktów w tym sezonie, gospodarze wygrali dotychczas swoje dwa spotkania, gromadząc 5 punktów.

Początek meczu mógł zaskoczyć przybyłych na halę kibiców. Mimo, że Lechia była faworytem, drużyna Salosu nie odstępowała formą od gospodarzy, a pierwsze punkty spotkania padały łupem obu stron. Goście pewnie radzili sobie na siatce i nie popełniali błędów własnych, dzięki czemu w połowie seta objęli kilku punktowe prowadzenie. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego wyrównywali stan spotkania dzięki mocnym zagrywkom, jednak końcówka pierwszego seta należała do przyjezdnych, którzy wygrali tę partię 25:23.

Po przegranej pierwszej odsłonie zawodnicy KS Lechii zmobilizowani rozpoczęli drugiego seta i po punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki Kacpra Turobosia i wykorzystanych kontratakach objęli prowadzenie 5:1. Lechici utrzymali dobrą grę po swojej stronie siatki. Od drugiego seta na boisku pokazał się Mariusz Neroj oraz Rafał Grabarczyk, przy którego zagrywce tomaszowianie powiększyli swoją przewagę do stanu 15:8. Seniorzy KS Lechii zaprezentowali się znacznie lepiej w drugiej partii spotkania. Zespół gości zmusił jeszcze lechitów do popełnienia kilku błędów na siatce, co pozwoliło zbliżyć im się na kilka oczek do gospodarzy. Jednak to było za mało, żeby wygrać drugiego seta i w efekcie to drużyna Tomasza Migały cieszyła się po ataku Kamila Makucha z wygranego drugiego seta.

Stan w meczu wyrównał się i wydawało się że nasi zawodnicy wrócili do gry. Początek trzeciego seta to dobra gra w obronie tomaszowian, którzy po podbitych piłkach zdobywali kolejne swoje punkty obejmując prowadzenie. Siatkarze z Ostrowa Wielkopolskiego nie dawali prowadzić spokojnej gry gospodarzom i po dobrej zagrywce oraz grze blokiem zbliżyli się do zespołu z Tomaszowa. Kamila Makucha zmienił Kacper Turowski. Lechia wzmocniła swoje szyki w obronie, podbiliśmy ataki zespołu gości, a skuteczną grą na siatce popisał się Kacper Turoboś, do którego była kierowana większość piłek w końcówce trzeciego starcia. Ostatecznie tomaszowianie wygrali seta 25:20.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set rozpoczął rozgrywający zespołu z Tomaszowa Adam Herbich, który zdobył punkt kiwką. Ostatniego seta tak jak każdego wygranego. Lechia rozpoczęła kilku punktowym prowadzeniem bo dobrej grze blokiem i skutecznych atakach ze środka siatki. Drużyna Salosu Ostrów Wielkopolski pokazała jednak charakter. Przegrywając 1:2 w setach, przyjezdni nie spuścili głów, lecz nawiązali walkę i ostatecznie dogonili drugoligowców z Tomaszowa. Ostrowianie kończyli piłki na siatce i nasi zawodnicy nie mogli powstrzymać ich pierwszej akcji. Sama końcówka spotkania to napięta walka punkt za punkt do stanu 25:25, kiedy Herbich ponownie zdobywa punkt kiwką z drugiej piłki, na zagrywkę idzie Turowski, który odrzuca rywali od siatki i w kontrze Turoboś kończy mecz. KS Lechia Tomaszów Maz zwycięża czwartą partię 27:25 i cały mecz 3:1 (-23, 21, 20, 25).

KS Lechia Tomaszów Maz. – Salos SL Ostrów Wlkp. 3:1 (-23, 21, 20, 25)

Lechia Tomaszów wystąpiła w składzie:
Herbich, Wota, Makuch, Turoboś, Jedliński, Toma, Kornacki (libero) oraz Grabarczyk, Neroj, Kurzdym, Turowski i Dziubek.
Trenerami drużyny są Tomasz Migała oraz Andrzej Zając.

Po wygranym meczu nad zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego zespół KS Lechii w sobotę 19.10 wyjechał walczyć o kolejne punkty do Spały, która po czterech kolejkach była liderem grupy trzeciej. Mecz okazał się trudnym spotkaniem, a młodzieżowi reprezentanci Polski powstrzymali rozpędzoną po trzech zwycięstwach Lechię.

Pierwsze dwa sety spotkania okazały się zaciętą walką i każda ze stron mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej partii o ostatecznym rezultacie decydowały pojedyncze piłki w ostatnich akcjach. Niestety to SMS PZPS Spała wygrał obie odsłony co odebrało zacięcie drużynie z Tomaszowa i w trzeciej partii ciężko było zespołowi KS Lechii zapomnieć o dwóch poprzednich setach i walczyć na równi z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki uległa SMS PZPS Spale 3:0.

SMS PZPS Spała – KS Lechia Tomaszów Maz.  3:0 (23, 25, 14)

Lechia zagrała w składzie:
Herbich, Makuch, Turoboś, Neroj, Toma, Wota, Kornacki (libero) oraz Kurzdym, Jedliński, Turowski, Dziubek, Grabarczyk.

Następnym przeciwnikiem KS Lechii Tomaszów Maz będzie Caro Rzeczyca, zespół który w ubiegłym roku zwyciężył w grupie trzeciej II ligi. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26, października w  Tomaszowie Maz (w hali ZSP 2) o godz. 17.