Memoriał Wiesława Gawłowskiego – podsumowanie

540
 Z powodu rezygnacji z udziału w turnieju UKS Hutnika Dobry Wynik Kraków rozegrano mecze między pozostałymi trzema uczestnikami, tj. KS Camper Wyszków, SMS PZPS Spała I i KS Lechia Tomaszów.

Drużyna Lechii znalazła się w doborowym towarzystwie w tegorocznym turnieju. Oprócz niej, wystąpiły drużyny Krispol I Ligi. Lechii zależało na mocnej obsadzie, żeby zawodnicy mogli sprawdzić się w konfrontacji z potencjalnie silniejszymi rywalami i stopniowo wejść w regularny rytm meczowy podczas rozgrywek ligowych.

Pierwszy zaplanowany na piątek mecz pomiędzy KS Lechia Tomaszów a SMS PZPS Spała I został rozegrany przy pełnych trybunach. Hala ZSP nr 2 pękała w szwach. Atmosfera była wspaniała. Przybyli miłośnicy siatkówki dopingowali drużynę Lechii w rytm bębnów Klubu Kibica. Jak się jednak okazało później, po meczu, włodarze klubu Hutnika powiadomili organizatorów o rezygnacji z uczestnictwa. To spowodowało zmiany w organizacji zasad rozgrywek w dniu następnym, tj. w sobotę. Ponadto, trenerzy drużyn KS Lechia Tomaszów i SMS PZPS Spała I uzgodnili, że piątkowy mecz zostanie potraktowany jako przedsezonowy sparing, w związku z czym, jego wynik nie został wliczony do klasyfikacji turnieju.

W sobotę, w godzinach od 11.00 do 19.00 przeprowadzono trzy mecze:

godz. 11.00: KS Camper Wyszków – SMS PZPS Spała I 3:1

godz. 14.00: KS Lechia Tomaszów – SMS PZPS Spała I 2:3

godz. 17.00: KS Lechia Tomaszów – KS Camper Wyszków 1:3

Końcowa klasyfikacja turnieju:

KS Camper Wyszków

SMS PZPS Spała I
KS Lechia Tomaszów

Najlepszym zawodnikiem drużyny Lechii został wybrany Adrian Zalewski grający na pozycji przyjmującego.

Pamiątkowe statuetki drużynom i wyróżnionym zawodników wręczyła przedstawicielka Klubu Sportowego Lechia Tomaszów, pani Ewa Korwin -Kowalewska i trener drużyny Lechii, pan Tomasz Migała. Spikerem Zawodów był pan Piotr Jedyk.