Hydroterapia – 4 niezwykłe zastosowania wody, które uzdrowią twój organizm!

963
Poznaj 4 wspaniałe sposoby leczenia wodą i dowiedz jakie korzyści mogą one przynieść dla twojego ciała.
 

1. Łagodzący podwodny masaż

 

Często porównywany do klasycznego masażu. Uspokaja, uelastycznia skórę i znacznie poprawia jej ukrwienie. Po zakończeniu tego zabiegu czuje się, że skóra jest wyraźnie gładsza. Łagodzi bóle mięśni i stawów. Masaż podwodny wykonuje się w wannie ze specjalnymi dyszami, które wypuszczają wodę pod odpowiednim ciśnieniem wprost na ciało zanurzonej w niej osoby. Woda ma zwykle temperaturę przekraczającą 30 stopni Celsjusza.

 

2. Szokujące szkockie bicze

 

Ciało polewane jest skupionymi bądź wachlarzowymi strumieniami wody. Ważne jest to stosowanie naprzemiennie raz ciepłej raz chłodnej wody. Ten zabieg ma bardzo silne działanie masujące i antycellulitowe. Regeneruje naskórek oraz doskonale pobudza przemianę materii. Potrafi bardzo pobudzić krążenie i oddychanie. Na początku może wydawać się szokujący, jednak po czasie wspaniale odpręży twoje ciało.

 

3. Wilgotna łaźnia parowa

 

Pobyt w łaźni parowej oczyści i nawilży twoją skórę. Oprócz tego pozbędziesz się toksyn z organizmu. Sauna dodatkowo stymuluje leczenie chorób układu oddechowego. Po chwili spędzonej w łaźni parowej zauważalnie obniży się napięcie twoich mięśni. Regularne wizyty poprawiają wygląd i koloryt twojej skóry. Temperatura w łaźni oscyluje wokół 50-55 stopni. Panuje tam również  wysoka wilgotność (nawet do 99%!)

 

4. Przeciwbólowa kąpiel wirowa

 

Przeznaczona do kończyn górnych i dolnych. Szczególnie zalecana po urazach (złamaniach lub zwichnięciach) Działa kojąco i przeciwbólowo. Oprócz tego zaleca się relaks na tak zwanej fali termicznej, która uznawana jest za swoiste zwieńczenie powyższych zabiegów. Relaks na anatomicznie ukształtowanej, mozaikowej ławie wyciszy organizm po seansach i ukoi twoje ciało. (Źródło: http://perlapoludnia.pl/)​.