Adepci sztuki aktorskiej z wizytą w Teatrze Nowym

1056
 Wizyta była dodatkową nagrodą dla zwycięskiego zespołu w X Tomaszowskich Teatraliach – nagrodą za energię, ekspresję i prawdę pokazaną w przedstawieniu „Dziób w dziób” w reżyserii Jolanty Olczyk.
Wszystkie atuty spektaklu, ale głównie atuty grającej młodzieży dostrzegła, zasiadająca w jury Anna Ciszowska, kierownik Działu Programowego Teatru Nowego,. To dzięki jej zaproszeniu i zaangażowaniu grupa tomaszowskiej młodzieży mogła w wyjątkowy sposób spędzić niedzielne popołudnie i wieczór. Wizyta zaczęła się od zwiedzania miejsc zazwyczaj niedostępnych dla przeciętnego widza teatru. Możliwość wejścia na scenę, tuż przed spektaklem „Ziemia obiecana”, z gotową dekoracją, spotkanie z Leszkiem Pawlakiem, kierownikiem Zespołu Technicznego, który przybliżył proces tworzenia scenografii do spektaklu, a później zejście pod scenę, gdzie „bije techniczne serce” przedstawień, z pewnością pozwoliło młodym aktorom na wnikliwsze spojrzenie na tok powstawania konkretnego spektaklu.

Kolejnym etapem wizyty w Teatrze Nowym były warsztaty dialogu scenicznego, które poprowadziła nasza Anna Ciszowska (teatrolożka, reżyserka teatru dzieci i młodzieży, pedagożka teatralna i animatorka kultury). A później ponad trzygodzinna uczta duchowa czyli spektakl „Ziemia obiecana” w reżyserii Remigiusza Brzyka. Spektakl został nagrodzony ENERGIĄ KULTURY 2015 za najbardziej energetyzujące wydarzenie kulturalne roku oraz najważniejsze wydarzenie grudnia 2015 roku w konkursie Łódzkie Sukcesu. Wisienką na torcie, było spotkanie z aktorami, grającymi w spektaklu: Gracjanem Kielarem, Michałem Bielińskim, Krzysztofem Pyziakiem, Konradem Michalakiem oraz Dymitrem Hołówko. Jak powstawał scenariusz, jak przebiegała praca nad poszczególnymi scenami, jak budowano postaci, jak… na wszystkie pytania padały wyczerpujące odpowiedzi.

W wydarzeniu udział wzięli: Jagoda Jasnowska, Agnieszka Grygiel, Weronika Tokarska, Kasia Garczyńska, Oliwia Król, Ewelina Przybylska, Adam Szymczyk, Kacper Jóźwik, Szymon Deryło oraz Jolanta Olczyk i Anna Zwardoń.