Kolejne tablice multimedialne dla SP 14

878

Szkoła Podstawowa nr 14 systematycznie organizuje  na ternie szkoły zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, którego twórcą jest ElektroEko –największa w Polsce Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, lokalnej społeczności oraz wielu firm i instytucji szkoła zebrała już ok. 80 ton elektrośmieci.

Rok szkolny 2015/16 placówka zakończyła imponującym sukcesem, zdobyliśmy pierwsze miejsce w Polsce w konkursie „Szkoła w mieście bez elektrośmieci” i wzbogacono szkołę w 5 tablic multimedialnych. Doświadczenia jakie szkoła zdobyła w minionym roku szkolnym w promowaniu ekologicznych postaw wśród najmłodszych oraz edukowaniu jak selektywnie segregować elektrośmieci  zaowocowały tym, że w bieżącym roku szkolnym zbiórki  rozwijają się równie dynamicznie. 7 marca 2017r. na uroczystym apelu promującym zbiórki ZSEiE szkoła została nagrodzona kolejnymi 3 tablicami multimedialnymi. Nagrody przekazała uczniom, nauczycielom i dyrekcji koordynator programu „Moje miasto bez elektrośmieci” Pani Anna Podsiadło w obecności Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Pani Haliny Szczucińskiej,  zaproszonych gości oraz rodziców.

Zbiórki zużytego sprzętu pozwoliły  wyposażyć dotąd 8 klasopracowni: matematyczną, polonistyczną, językową, historyczną i 4 klasy nauczania wczesnoszkolnego. Szkoła przygotowuje się do kolejnych zbiórek elektrośmieci, najbliższa odbędzie się 13 marca 2017 r. w godzinach 7.30 – 18.00 na parkingu szkolnym. Osoby, które nie mogą samodzielnie dostarczyć sprzętu prosimy o kontakt ze szkołą tel. 44 724 48 04. Za wsparcie placówki w realizacji programu wszystkim serdecznie dziękujemy, oddany na konto szkoły sprzęt zostanie zamieniony na kolejne pomoce dydaktyczne.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 14