W ten sposób zadbasz o jeszcze lepszy rozwój swojego dziecka

875

Nie od dziś wiadomo, że muzyka sprzyja rozwojowi dzieci. Jej słuchanie przez przyszłe mamy, zanim jeszcze maluszek przyjdzie na świat, a potem przez niemowlęta i nieco starsze dzieci, doskonale stymuluje dziecięcy mózg i narząd słuchu, czego wynikiem jest wiele korzystnych dla dziecka zmian. Jeśli zastanawiasz się nad kolejnym etapem muzycznego rozwoju swojego dziecka, podpowiadamy idealne rozwiązanie.

Większa wrażliwość, kreatywność i więź emocjonalna z mamą – co jeszcze przynosi słuchanie muzyki przez maluszka?

Jeśli zapewnisz swojemu dziecku codzienne, systematyczne słuchanie utworów muzycznych, z pewnością pozytywnie wpłynie to na rozwój jego kreatywności, wrażliwości, a także zdolności matematycznych, analitycznych i językowych. Badania dowodzą, że dźwięki o wysokiej częstotliwości pobudzają mózg, jednocześnie rozluźniając ciało. Maluszek obcując z harmonijną, rytmiczną i melodyjna muzyką, rozwija swój potencjał umysłowy. Spokojna, relaksacyjna muzyka pozwala natomiast dziecku łatwiej zasnąć, wyciszyć się i odprężyć. Całkiem sporo, prawda? Wspomniane w tym miejscu fakty są Ci z pewnością dobrze znane, jak się jednak okazuje jest coś jeszcze, co pozwala maluszkowi na znakomity rozwój, a także dostarcza fantastycznych okazji do zabawy i nauki. Co to takiego?

Personalizowana muzyka, czyli nauka i zabawa dla pewnego siebie, małego człowieka

Korzyści ze słuchania przez dziecko muzyki jest naprawdę wiele. Jeśli dorzucić do tego dziecięce piosenki, których tekst jest znakomitą możliwością poznawania nowych słów, kolorów, liczb, zwrotów grzecznościowych, czy też części ciała, masz gotowy przepis na wygodne, sprzyjające rozwojowi malucha i jego fantastycznej zabawie aktywności. I w tym miejscu pojawiają się muzyczne utwory spersonalizowane, w których dziecko słyszy swoje imię. Więcej o tego typu zabawie możesz dowiedzieć się tutaj: https://dubi.com.pl/. To sposób na podkreślenie wyjątkowości maluszka, zaznaczenie, że jest kimś szczególnym, do kogo zwracają się bohaterowie piosenek. Jeśli zatem chcesz, aby Twoje dziecko jeszcze lepiej rozwijało w sobie poczucie niepowtarzalności, które w przyszłości zaprocentuje zdrową pewnością siebie i poczuciem własnej wartości, pomyśl o personalizowanej muzyce dla dzieci. Będzie to także wspaniała pamiątka, gdy dziecko już urośnie.