74-latka usłyszała zarzuty znęcania się nad psem.

739

Kobieta włożyła zwierzaka do worka, następnie przy użyciu narzędzi zaczęła go bić. Zawiązanego w worek psa próbowała rowerem wywieść w okolice rzeki. Zwierzę przegryzło worek i uciekło. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

15 listopada o godzinie 13:30, policjanci z Rokicin udali się do jednego z domów w gminie Ujazd, gdzie według informacji starsza kobieta miała bić psa. Mundurowi potwierdzili tą informację, sprawczyni-74-letnia kobieta była w swoim domu. Po przesłuchaniu świadków oraz zabezpieczeniu materiału dowodowego, wynikało, że podejrzana włożyła zwierzaka do worka, następnie zaczęła go bić kijem, pies wył i skowyczał. Kobieta worek ze zwierzęciem załadowała na rower i pojechała w okolice rzeki Piasecznicy. Zwierzak przegryzł worek i uciekł swojej oprawczyni. 74-latka usłyszała zarzuty znęcania się nad psem.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, może mu wówczas grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem, które grozi mu uszczerbkiem na zdrowiu, lub zagraża jego życiu, zgłoś sprawę do Policji.

Źródło: KPP