Profilaktyczne formy sceniczne przeciwko przemocy domowej

913
W środę, 23 maja 2018r. na stołówce 31 WOG znajdującej się na terenie kompleksu koszarowego 25. BKPow. Warszawskie Centrum Szkoleń i Rozwoju „Drama Way” realizowało spektakl teatralny pt. „Marzenia marzeniami”.
 
Przedstawienie dotyczyło istotnego problemu, jakim jest przemoc domowa. Program obejmował spektakl wraz z wprowadzeniem, krótki wykład profilaktyczny, oraz warsztaty dramy, podczas których odbyły się wywiady z bohaterami spektaklu, improwizacje dramowe, a także analiza zaproponowanych przez uczestników rozwiązań. Całość zwieńczyła podsumowująca dyskusja, w której udział mógł wziąć każdy chętny. Na przedstawieniu licznie stawili się żołnierze 25 BKPow. wraz z dowódcą Brygady, płk. Adamem Marczakiem.
 
Celem profilaktycznej formy scenicznej jest przekazanie w atrakcyjny sposób dorosłemu odbiorcy zagadnień z obszaru profilaktyki oraz zwiększenie efektywności oddziaływań edukacyjnych w jednostkach wojskowych w tematyce dotyczącej zespołu stresu pourazowego, przemocy domowej, uzależnień behawioralnych, profilaktyki alkoholowej oraz mobbingu.
 
 tekst: ppor. Bartosz Grzesło
zdjęcia: ppłk. Tomasz Liburski