Nowe baseny zwiększą funkcjonalność i atrakcyjność ORDN-u

558

Autor: Urząd Miasta

Trwają prace przy budowie kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Z nowej atrakcji podopieczni placówki i mieszkańcy miasta będą mogli korzystać już w przyszłym sezonie letnim.

W ramach inwestycji w ORDN powstanie nowy basen rekreacyjny o głębokości 100 cm o wymiarach 9,60×5,5m oraz brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm w kształcie półkola o promieniu 6,6 m. Zakupione zostaną także zabawki wodne, a teren wokół całego kompleksu będzie odpowiednio zagospodarowany.

Zadanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy ma być zrealizowany do 10 grudnia br., drugi zakończy się do 29 maja 2020 roku. Głównym wykonawcą jest tomaszowska firma MARBUD.

Prace są już bardzo zaawansowane. Do połowy października br. wykonano m.in. roboty pomiarowe i ziemne, wykopy pod nieckę basenową, roboty betonowe, izolacyjne, żelbetowe oraz instalację podpodłogową w głębszej niecce basenowej. Ułożone zostało też zbrojenie w brodziku do mycia stóp.

W drugim etapie kontynuowane mają być prace wodno-kanalizacyjne, związane z uzbrojeniem niecek, instalacją elektryczną, montażem zabawek wodnych, ustawieniem przebieralni oraz zagospodarowaniem terenu.

Wcześniej zmodernizowana została stacja uzdatniania wody, która docelowo obsługiwać będzie cały kompleks basenowy.

Koszt obecnie prowadzonej inwestycji to 1 139 000 zł brutto. Projekt budowy kompleksu basenowego przy ORDN został zgłoszony w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.